Konopie - jak je bezpiecznie stosować?

 Strona główna / Konopie - przydatne informacje / Konopie - jak je bezpiecznie stosować?

Konopie - jak je bezpiecznie stosować?

Właściwe stosowanie konopi Choć konopie uważane są za zdrowe, mogą być również szkodliwe dla człowieka - konieczne jest bowiem ich właściwe stosowanie, aby ich działanie było jedynie lecznicze. Artykuł przedstawia sposoby bezpiecznego stosowania tego specyfiku, jak również wszystkie zagrożenia, jakie stoją przed człowiekiem, który się na to decyduje. Oto przewodnik dla początkujących!

WSZYSTKO ZALEŻY OD DAWKI

Oczywiście, przeprowadzono wiele badań dotyczących konopi i wpływu rośliny na zdrowie człowieka. Takie badania są wciąż prowadzone, a wyniki szeroko omawiane - jest to bowiem od dawna kontrowersyjny temat. Dotychczasowe badania pokazały jednak, że wszystko zależy od zastosowanej dawki leku - jeśli będzie odpowiednia, zdrowie się poprawi, lecz jeśli będzie większa od zalecanej, wszystkie dobroczynne działania konopi znikną. Choroba wówczas zacznie się pogłębiać. Takie przesłanki dotyczą między innymi chorób psychicznych oraz artretyzmu, jak również nadciśnienia. Wszystkie choroby zapalne także zależne są od stosowanej dawki. Jaki stąd płynie wniosek? Że nie można przesadzać - we wszystkim trzeba mieć umiar i stosować się ściśle do zaleceń.

JAK UNIKNĄĆ HIPOGLIKEMII

Kolejną zasadą, którą powinni przyswoić sobie początkujący, jest niestosowanie konopi na czczo. Organizm nie posiada wtedy cukru, aby wyrównać poziom insuliny, jaka rozpuszcza się wraz z przyspieszonym tętnem krwi (co jest efektem zastosowania konopi). Oczywiście, aby uniknąć śpiączki i zasłabnięcia, wystarczy zaraz po wystąpieniu niepokojących objawów wypić wodę z cukrem i odczekać aż one miną - powinno się tak stać już po kilku lub kilkunastu minutach. Jednakże lepiej wcześniej im zapobiegać i nie stosować konopi zaraz po przebudzeniu - bez zjedzenia śniadania. Przede wszystkim zaś, nikt nie powinien jej przyjmować bez konsultacji z lekarzem - bez względu na to, czy chodzi o cele medyczne, czy też rekreacyjne. To pierwsza zasada rozsądnego człowieka - aby uniknąć niebezpieczeństwa, należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą.