Palacze marihuany są zdrowsi? Czyli o wpływie marihuany na BMI i poziom cukru we krwi

 Strona główna / Zdrowotne zalety marihuany / Palacze marihuany są zdrowsi? Czyli o wpływie marihuany na BMI i poziom cukru we krwi

Palacze marihuany są zdrowsi? Czyli o wpływie marihuany na BMI i poziom cukru we krwi

Do niezwykle ciekawych wniosków doszli badacze z Kanady, którzy na podstawie obserwacji stwierdzili, że ci, którzy palą marihuanę są szczuplejsi i mniej narażeni na cukrzycę, niż ci, którzy jej nie palą.

Nieznane właściwości marihuany Te rewolucyjne wnioski potrzebują przeprowadzenia kolejnych badań, aby zyskać oficjalne potwierdzenie - już sam taki pomysł jednak jest niezwykle interesujący. Czy kanadyjscy badacze mają rację? Obecnie każdy pragnie być szczupły, a cukrzyca to choroba, która atakuje coraz większą ilość ludzi – i to w różnym wieku. Przeprowadzone przez kanadyjskich badaczy badania nie są pierwszymi dotyczącymi tego zagadnienia. Wcześniej podobne badania prowadzili Francuzi – i w roku 2011 doszli do podobnych wniosków. Czy to zmieni oblicze medycyny? Nie wiadomo. Na razie konieczne jest przeprowadzenie jeszcze wielu badań i ustalenie skąd biorą się niesamowite właściwości marihuany w tej sferze. Obydwa badania udowodniły bowiem, że osoby, które przyjmują marihuanę mają nie tylko mniej tkanki tłuszczowej, ale również niższy poziom insuliny na czczo, co oznacza, iż są one mniej narażone na rozwój cukrzycy, niż osoby, które marihuany nie stosują. Badanie, o którym mowa zostało przeprowadzone na grupie 786 osób, mieszkańców Nunaviku. Wyniki opublikowano w czasopiśmie "Obesity", a następnie zaprezentowano na konferencji zdrowia w Finlandii. Badacze wciąż odkrywają nowe właściwości marihuany i wciąż nie mogą uwierzyć, że tak zbawiennie działa na ludzki organizm. Oczywiście, nie poleca się przeprowadzania własnych badań, jednak z pewnością wykonanie jeszcze kilku przez naukowców może sprawić, że w przyszłości wiele się zmieni w medycynie, a leczenie wielu chorób będzie wyglądało zdecydowanie inaczej. Czy długo to jeszcze potrwa? Nie wiadomo. W każdym razie pierwsze badania dotyczące tego tematu są bardzo zachęcające.