Przełom w walce z nowotworem – tłuszcz rybi oraz marihuana pomogą w leczeniu

 Strona główna / Zdrowotne zalety marihuany / Przełom w walce z nowotworem – tłuszcz rybi oraz marihuana pomogą w leczeniu

Przełom w walce z nowotworem – tłuszcz rybi oraz marihuana pomogą w leczeniu

Tłuszcz rybi i marihuana nie wyleczą może nowotworu, ale na pewno przyczynią się do poprawy zdrowia chorych.

Drogocenne składniki odżywczeA to już wielki krok w walce o całkowite wyzdrowienie. O co dokładnie chodzi? O zawarte w obu produktach składniki, które mogą być stosowane – jak dowiodły badania – do zwiększenia apetytu u chorych. Może dla niektórych zabrzmi to śmiesznie, ale dla samych chorych jest niezmiernie ważne. W końcu skąd czerpiemy w głównej mierze energię do życia? Właśnie z przyjmowanego pokarmu. Osoby wychudzone to osoby chore i osłabione. Zbyt słabe, aby podjąć skuteczną walkę z atakującą ich chorobą. Jeśli zatem poradzimy sobie z ich chudnięciem, damy im energię do walki – a to już bardzo dużo!

Olej rybi i marihuana Wyniszczony chemioterapią i nowotworem organizm jest niezmiernie słaby. Chorzy podczas leczenia tracą apetyt, a nawet odczuwają jadłowstręt. Często również przestają czuć smak i zapach dań, co dodatkowo sprawia, że jedzenie nie wywołuje u nich żadnej przyjemności. Zbyt mało przyjmowanego pokarmu sprawia jednak, że są bardzo osłabieni – co może prowadzić do śmierci nawet, gdy chemioterapia okazała się być skuteczna. Dlaczego właśnie marihuana i tłuszcz rybi? Okazało się, że w marihuanie znajduje się niezwykły składnik - delta-9-tetrahydrokanabinol (THC). Natomiast podobnie niezwykły składnik – kwas eikozapentaenowy – znajduje się w tłuszczu rybim. Naukowcy przeprowadzili mnóstwo badań na grupie chorych – tych, którzy są w trakcie chemioterapii oraz tych, którzy dopiero ową chemioterapię zakończyli. Wnioski są jednoznaczne – zarówno składnik marihuany, jak i tłuszcz rybi przyczyniły się do wzrostu apetytu u chorych. W pierwszym przypadku grupie pacjentów podano placebo, aby móc porównać działanie kapsułek z lekarstwem. Oczywiście, pacjenci przyjmujący placebo mieli bardzo słabe wyniki. W tym drugim przypadku zaś ci, którzy przyjmowali 2,2 grama tłuszczu rybiego zachowali swoją wyjściową wagę, w czasie gdy reszta pacjentów znacznie schudła. Badania dowodzą niezbicie, że zarówno marihuana, jak i tłuszcz rybi mogą pomóc osobom walczącym z nowotworem. Jak twierdzą naukowcy, konieczne jest jednak przeprowadzenie dalszych badań, aby kiedyś móc pomagać chorym właśnie w ten sposób.